Avrupa’da Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler

Avrupa’da Vizesiz Gidilen En Güzel 7 Ülke 2018

Avrupa’da Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler Listesi 2018

Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğu hepimizin bildiği gibi seyahat öncesi Schengen Vizesi edinilmesini istemektedir. Birçok insan için vize alma sürecindeki evrak toplama, bankada fazladan para gösterme gibi işlemler kabus gibidir. Bu sebeple ilk yurt dışı seyahatlerinde vizesiz ülkeleri  tercih ederler.

Aynı şey tecrübeli gezginler için de geçerlidir. Uzun süreli seyahat planı yapan ve dünyayı gezen kıdemli gezginler de, vizesiz bir ülkeye hafta sonu kaçamağı yapıp gitmek ve rahatça gezmek isteyebilir. İşte böyle zamanlarda vizesiz ülkeler listesi gözden geçirilir ve uygun destinasyon belirlenir.

Avrupa’da Türkiye’den vize istemeyen ülkeler sayısı şöyle bir bakınca hiç de az değil. Birçok güzel alternatif var. Bazı ülkeler doğal güzellikleri, diğerleri ise kültürel mirası ile ortaya çıkıyor. Avrupa’da vizesiz birçok Akdeniz kıyısı ülkesi de mevcut. Bunlar da deniz, kum ve güneş üçlemesi için tercih edilebilecek nitelikte yerler. Hatta bazı ülkelerde bu saydıklarımın üçü birden var.

İşte ben de bu özellikleri barındıran güzel ülkeleri bir araya getirip size seçilmiş ülkelerden oluşan bir tavsiye yazısı yazmak istedim. Vizesiz gidilen Avrupa ülkeleri arasından en güzel 7 tanesini birlikte gözden geçirelim.

Vize İstemeyen 7 Güzel Avrupa Ülkesi 2018

Listemizin ağırlığı balkan ülkelerinden oluşuyor. Bazılarının Türkiye ile tarihe dayanan bağları var. (Arnavutluk ve Bosna-Hersek) Bu ülkelerde zaman geçirmek oldukça keyifli olacaktır.

Bosna-Hersek

Bosna, Osmanlı İmparatorluğu döneminin en önemli Avrupa şehirlerinden biriydi. Tarihten gelen sıkı bağlarımız olan Bosna’da Osmanlı mirasının izlerini de sürmek mümkün. Türkiye‘ye özgü bazı yemekleri de bulabileceğiniz BosnaAvrupa‘da birden fazla ülkede kalıp, uzun zaman geçirecekseniz; evinize duyduğunuz özlemi bir nebze olsun azaltabilecek bir yer.

Avrupa’da Vizesiz Ülkelerden Bosna Hersek

Avrupa’da Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler
Avrupa’da Vizesiz Ülkelerden Bosna Hersek

Ukrayna

Ukrayna Dinamo Kiev ve Shaktar Donetsk gibi futbol takımları ile adını sık duyduğumuz Avrupa ülkelerinden birisidir. Türk futbol takımı fanları, deplasman maçları vesilesiyle bu ülkeyi sık sık seyahat etmektedir. Ukrayna‘nın tarihten gelen bağları sebebiyle Rusya ile birçok ortak yönü vardır. Güzel bir mimari ile bezenmiş, çekici bir ülkedir.

Vizesiz Avrupa Ülkelerinden Ukrayna

Vizesiz Avrupa Ülkelerinden Ukrayna

Gürcistan

Gürcistan ve meşhur kenti Batum, son yıllarda Türkiye’den en çok ziyaretçi çeken ülkelerden biridir. Özellikle acentelerin Karadeniz turlarının sonuna eklenen Batum ziyareti, vize gerektirmediği için oldukça zahmetsizdir. Kafkasya‘dan izler taşıyan bu güzel ülke, mimarisi ve tarihi ile ilgi çekicidir.

Vize İstemeyen Yerlerden Gürcistan

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkelerden Batum

Sırbistan

Sırbistan benim Avrupa’da vizesiz gidilebilen ülkeler arasında favorim. Özellikle de Başkenti Belgrad görülmeye değerdir. Köklü bir tarihe ve Prag şehrindeki gibi güzel binalara sahip olan Belgrad şehri, size keyifli bir seyahat vaad eder.

Avrupa’da Vizesiz Gidilecek En Güzel Ülke Sırbistan

Vizesiz Avrupa Ülkesi Sırbistan

Arnavutluk

Arnavutluk ile de Bosna-Hersek gibi sıkı bağlarımız bulunuyor. Zira ciddi bir Müslüman nüfusun barındığı bu güzel ülkede, bir Türk olarak çok yabancılık çekmeyeceksiniz. Yemekleri ve adetleri ile Türkiye’de de varlık gösteren Arnavutlar, güzel bir memlekete sahipler. Özellikle güzel sahilleri ile dikkat çeken Arnavutluk, vizesiz gezilecek en iyi ülkelerden.

Avrupa’da Vizesiz Gidilebilen Arnavutluk

Vizesiz Seyahat Edilebilen Arnavutluk

Belarus Veya Beyaz Rusya

Belarus biraz soğuk bir Avrupa ülkesi ve denize de kıyısı yok. Bu sebeple şehir içi gezintileri ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Adından da anlaşılacağı üzere eski Sovyetler ülkesi olan Belarus, Rus kültürüne benzerliği ile dikkat çeker. Rus kültürüne ve mimarisine beğeni duyanlar bu ülkeyi de seveceklerdir.

Vizesiz Gidilebilecek Avrupa Ülkesi Belarus

Vizesiz Avrupa Gezisi İçin Belarus

Karadağ

Yedi ülkeden oluşan listenin en sonunda, mutlu son olacak bir ülkeden bahsedelim.  Karadağ son yıllarda yaz aylarının gözde turizm beldelerinden birisidir. Türkiye’de BodrumMarmarisFethiyeAntalya gibi gözde turizm bölgelerinin pahalılığından bıkanlar; Yunan Adaları’na hücum ettiler. Ancak Yunanistan’ın çoğu yerine Schengen Vizesi olmadan gidilemediği için, vize istemeyen alternatif ülke olarak Karadağ çok ön plana çıktı.

Karadağ’ın Montenegro şehrinin muhteşem kumsalları, geçen yaz birçok Türk vatandaşı tarafından keşfedildi. Hesaplı fiyatları ve muhteşem kumsalları ve turizm tesisleri ile Karadağ’ı, Avrupa’da gidilecek ülkeler listenize eklerseniz; pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz.

Avrupa’da Vizesiz Gidilecek En Güzel Şehir Montenegro

Vizesiz Karadağ

Vizesiz Gidilebilecek Avrupa Ülkeleri Tam Güncel Liste Blog Yazısı

Avrupa’nın Vizesiz Gezilecek En Güzel Ülkeler 2018

2 Comments Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s