Türkiye’den Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler

Türkiye’den Vize İstemeyen En Ucuz Ve En Güzel Ülkeler Listesi

Türkiye‘den vizesiz gidilebilen ülkelerin listesi aslında hayli uzun. Birçok Türk vatandaşı, ilk yurt dışı seyahatinde İtalya, Fransa, İspanya gibi ülkeleri görmek istedikleri için, Schengen Vizesi almak üzere girişimlere başlıyorlar ve bu da bazen uzun sürebiliyor. Ancak vize derdine girmeden, kısa süreli bir yurt dışı tatili istiyorsanız, vize istemeyen ülkeler yazısını gözden geçirmekte fayda var.

Bu yazıda tüm listeden seçilen “En Güzel Vizesiz Ülkeler” seçkisini göreceksiniz. Şöyle bir bakınca Avrupa, Asya ve Amerika kıtalarında gerçekten gezmeye değecek kadar güzel ve ucuz yerler var.

Ucuz Bir Seyahat İçin Güney Amerika Ve Asya Ülkeleri

Yurt dışı seyahatlerinde en çok göze çarpan ve can yakan konu, uçak biletlerinin pahalılığı oluyor.  Aslında uçak biletleri daha az cep yakan cinsten olsa, Güney Amerika ülkelerinden Arjantin, Brezilya, Peru, Guatemala, Meksika gibi muhteşem ülkeleri vizesiz gezmek mümkün. Listeye dikkatle bakınca, aslında Uzak Asya‘da muhteşem ülkeler var.  Kamboçya, Tayland, Malezya, Japonya ve Güney Kore gibi ülkeleri görmeyi kim istemez? Hem de bu ülkelerin genelinde hayat çok pahalı değil. Aslında uçak bileti ücreti gözden çıkarılıp gidilebilirse, tatilin geri kalanının oldukça ucuz olacağını ve maliyet açısından bütçeyi zorlamayacağını söyleyebiliriz.

Türkiye’den Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler

Şimdi oldukça uzun bir liste olan Vizesiz Ülkeler Listesi içinden seçtiğimiz, Türkiye’den Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler listemize bir göz atalım. Yazının bu bölümünde Asya, Amerika ve Avrupa’dan seçtiğimiz en keyifli ülkelerin ilham verici birkaç özelliğini ve fotoğraflarını paylaşmak istedik. Umarım sizin için de keyifli bir okuma parçası olmuştur.

Arjantin

Arjantin oldukça ateşli bir kültüre sahip, çok canlı ve hareketli bir ülke… Tango deyince ilk akla gelen ülke olmasıyla biliniyor. Arjantinliler bunun haricinde futbola düşkünlükleri ile de biliniyor. Herkesin bildiği üzere dünyanın en büyük derbilerinden Boca Juniors ile River Plate derbisi bu ülkede oynanıyor ve bizim İstanbul derbilerimizden aşağı kalır yanı yok. Arjantin Güney Amerika’nın kadim tarihinin merkezlerinden bir tanesi ve kültürel manada çok derin bir deneyim vaat ediyor. Bunun yanında güzel sahilleri ve hareketli gece yaşamı da cabası… Kesinlikle ziyaret etmeye değer bir ülke…

Vizesiz Güney Amerika Ülkesi Arjantin

Türkiye’den Vizesiz Gidilen Arjantin

Brezilya

Konuyu Latin Amerika ülkelerinden açmışken, Brezilya‘dan da bahsetmekte fayda var. Brezilya da bilindiği üzere bir futbol ülkesi ve dünyanın gelmiş geçmiş en büyük yıldızlarından Pele, Ronaldinho, Ronaldo, Neymar gibi futbolcuları bağrından çıkarmış bir yer. Plajlarında gün boyunca futbol oynanan, salsa ve Rio Karnavalı ile meşhur muhteşem bir Güney Amerika ülkesi… Brezilya tarihi, kültürü, gece yaşantısı ve plajları kadar, gecekondu mahalleleri ile de ünlü… Rio De Janeiro kentinin tepesinde bulunan Favela ismi verilen gecekondular bile, şehrin turistlerin ilgisini çeken bir parçası…

Vizesiz En Güzel Latin Amerika Ülkesi Brezilya

Vizesiz Latin Amerika Ülkesi Brezilya

Malezya

Şimdi de şöyle bir Asya taraflarına uzanalım. Malezya naif ve güler yüzlü insanları ile ünlü bir Asya ülkesidir. Uzakdoğu‘nun en rahat ve güvenli seyahat edilebilen ülkelerinden olan Malezya’da muhteşem bir tarih gözlemlenebilir. Güzel tapınaklar, enfes plajlar, kaliteli sosyal tesisleri ile ünlü olan Malezya, tam bir tatil cennetidir.

Türkiye’den Vizesiz Gidilen Ucuz Asya Ülkesi Malezya

Türkiye’den Vizesiz Gidilen Malezya

Japonya

Japonya bizden çok uzak olmasına rağmen kültürüne pek de yabancı olmadığımız bir ülke. Ezelden beri Japonların Samurai kültürü ile ilgili filmleri izlemiş ve onların teknolojik aletlerini kullanmışızdır. Öyle ki, bir nesil Sony markasıyla büyüdü. Bir dönem televizyon, müzik seti, walkman denince akla gelen tek marka Sony ve marka algısı da Japon malı kullanma üzerineydi. Evet Japonlar gerçekten de çok çalışkan ve üretken bir millet… Ülkeleri de çok güzel. Ekonomik bir tatil sunduğunu pek söyleyemeyiz, zira Tokyo dünyanın en pahalı şehirlerinden biri, ancak görmeye kesinlikle değecek bir yer.

Vizesiz Gidilen Asya Ülkelerinden Japonya

Vizesiz Latin Asya Ülkesi Japonya

Endonezya

Endonezya‘yı listeye eklememin en büyük sebebi, muhteşem Bali Adası. Zira herkes bu muhteşem adayı ölmeden önce gezilecek yerler listesine eklemeli diye düşünüyorum. Bali Adası ezelden beri balayı çiftlerinin gözde destinasyonlarından biridir. Balayı çiftleri için sakin ve romantik bir ortam sunduğu kadar, eğlence arayanlar için de Kuta Sokağı ile hareketli bir gece yaşamı sunar.

Vizesiz Gidilebilen Ucuz Asya Ülkesi Endonezya

Vizesiz Asya Ülkesi Endonezya

Fas

Asya, Avrupa ve Güney Amerika listesi dedik ama, araya sürpriz bir Afrika ülkesi sıkıştırmasak olmazdı! O yüzden muhteşem çarşıları, mimarisi ve Türkiye’ye çok yabancı olmayan tarihi ile Fas‘ı da önerelim. Bu güzel ülke bilindiği üzere Afrika Kıtası‘nın kuzeyinde, Akdeniz sahillerinde bulunuyor. Çok iyi tatil beldelerine ve tesislerine sahip olan Fas, Avrupalılar tarafından da sıklıkla tercih edilen iyi bir alternatif.

Vizesiz Gidilebilecek Afrika Ülkesi Fas

Vizesiz Gidilebilecek Afrika Ülkesi Fas

Güney Kore

Önceki satırlarda çocukluğumuza damga vuran teknolojisi ile Japonya’yı anmıştık. Şimdilerde hepimizin evine mutlaka giren Samsung ve LG gibi markaları ile Güney Kore ön plana çıkmış gibi gözüküyor. Hyundai ve Kia gibi araba markalarını da geliştirip birer dünya markası yapmayı başaran Güney Kore, gerçekten başarılı bir ülke… Bunlara ek olarak sinema sektöründe de kendilerinden söz ettirmeyi başarıyorlar.

Ülke turizmden ziyade teknoloji ile dünyaya nam salmış olsa da, Güney Kore‘yi ziyaret etmek de muhteşem bir deneyim. Zira Koreliler şehirlerini modern bir mimari ve çekici aktiviteler ile donatmışlar.

Türkiye’den Vize İstemeyen Asya Ülkesi Güney Kore

Türkiye’den Vizesiz Gidilen Asya Ülkesi Güney Kore

Karadağ

Son yıllarda Türkiye’nin gözde turizm merkezleri olan Ege ve Akdeniz‘den bazı memnuniyetsizlikler olabiliyor. Bunun da sebebi turistik hale gelen ve lüks tesisler ile dolan Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Antalya gibi yerlerde, yerli turistin çok para harcamak zorunda kalması ve fiyatların her şeyde tavan yapması…

Buna bir alternatif olarak Yunan Adaları revaçta, ancak onların da bir çoğuna ancak Schengen Vizesi ile gidilebiliyor. Bunun farkına varan yerli acenteler, Karadağ gibi harika bir turizm beldesine turlar düzenlemeye başladılar. Akdeniz’de harika plajları sahip olan eski Yugoslavya ülkesi Karadağ, Montenegro gibi muhteşem bir tatil şehrine sahip ve şöhreti her geçen gün artıyor. Kusursuz plajları ve bol yeşillikli doğal güzelliği, Karadağ’ı Vizesiz Avrupa Ülkeleri listesinde en üst sıralara taşıyor.

Vizesiz Gidilen Ucuz Avrupa Ülkelerinden Karadağ

Vizesiz Gidilen Avrupa Ülkelerinden Karadağ

Bosna-Hersek

Bosna hepimizin az çok aşina olduğu bir yerleşim yeri… Osmanlı İmparatorluğu‘nun çöküşünü takip eden yıllarda ülkemize yerleşmiş olan Boşnaklar sayesinde Boşnak oyun havalarına (Damat Havası) veya Boşnak tatlılarına (Trileçe) aşina olmuş durumdayız. Bosna-Hersek de Avrupa’nın tam ortasında Türkler için harika bir istasyon ülke… Uzun süreli Avrupa seyahatinizde durup dinlenebileceğiniz, Türk kültüründen ve mutfağından örnekler sunan harika bir yer.

Pasaportla Gidilen Avrupa Ülkelerinden Bosna-Hersek

Vizesiz Avrupa Ülkelerinden Bosna-Hersek

Gürcistan

Gürcistan, başkenti olan Batum ile meşhur olan bir ülke diyebiliriz. Eskiden Sovyetler Birliği‘ne bağlı olan bu ülke, günümüzde bağımsız ve Türkiye’ye vize uygulamayan bir yer. Bu sebeple, Doğu Karadeniz Turları sırasında, kimlik ile girilebilen Gürcistan da ziyaret ediliyor. Bu vesile ile Gürcistan birçok seyahat acentesinin Karadeniz turlarına renk katıyor. Batum şehri güzel binaları ve hareketli kent yaşamı ile görülmeye değer bir şehir.

Vizesiz Ucuz Avrupa Ülkelerinden Gürcistan

Vizesiz Avrupa Ülkelerinden Gürcistan

Türkiye’den Vize İstemeyen Ülkeler Güncel Tam Liste 2017

Türkiye’den vize istemeyen en güzel ülkeler listesi isimli yazımızın sonuna geldik. Umarım internette sıkça sorulan X ülkeye vize var mı? X ülkenin vize politikası?  veya X ülke vize istiyor mu? gibi sorulara yüzeysel de olsa cevap vermeyi başarmışımdır. Tüm gezginlere iyi seyahatler dilerim.


Avrupa’da Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler

Serhat Engül

3 Comments Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s