En İyi Netflix Dizileri Tavsiye ve Öneri Listesi

Netflix Dizileri Listesi

En İyi Netflix Dizileri – Tavsiye ve Öneri Listesi

Gayet makul bir ücretle üye olunabilen Netflix dizi kanalı, uzun yıllardır torrent depoları ve internet üzerinden dizi izlenebilen siteler ile boğuşan Türk dizi izleyicilerine ilaç gibi geldi.

Oldukça kullanışlı bir arayüzü (kullanım paneli) olan ve istediğiniz diziyi, dublajlı veya altyazılı; istediğiniz çözünürlükte izlemenize imkan veren Netflix, bize keyifli vakit geçirtmek için birebir içerikler sunuyor.

Netflix Dizileri arasında en çok ilgimi çekenlerin bir listesini aşağıda sizinle paylaşmak istiyorum. Suç-polisiye ve bilim-kurgu konularında dizi üretmede Netflix gerçekten başarılı ve belli ki bu işe çok büyük yatırımlar yapıyor.

En İyi Netflix Dizileri Top 10 Listem

  • Stranger Things

Stranger Things harika bir bilim kurgu dizisi… 80’li yıllarda geçiyor ve konusu ne kadar klasik gözükse de, oyunculukları ile işi kotarıyor.

Stranger Things
  • Ozark

Ozark Gölü kıyısına taşınan bir ailenin garip hikayesini anlatıyor. Aile reisi mafya için para aklayan bir adam ve Şikago kentinden ölüm tehditleri aldığı için kaçıyor ve buraya yerleşiyor. Ancak başını yine belaya sokmaktan uzak duramıyor.

  • The OA

Harika bir bilim-kurgu dizisi. Aniden ortadan kaybolan görme engelli bir genç kızın, 7 sene sonra evine dönmesini konu ediyor ve bu sırada kız görme kabiliyetini de geri kazanmış oluyor. Konu ilk bakışta oldukça basit ama aslında hiç de öyle değil. 10 bölüm içinde neler olduğunu kızın anlatımından öğreniyor ve şok oluyoruz.

  • Peaky Blinders

Birinci Dünya Savaşı’nın ertesindeki büyük bunalım yıllarında İngiltere’deki iş şartlarının zorlukları ve mafya savaşları bu dizide ele alınmış. Batman filminden tanıdığımız bir karakter baş rolde oynuyor. çok başarılı bir aktör.

Peaky Blinders
  • House Of Cards

Amerika Birleşik Devletleri’nde parlamentoda ne gibi ayak oyunlarının döndüğü anlatılıyor. Eski bir milletvekilinin, siyaset sahnesinde kendisine kötülük yapanları, siyasetten sildiğine tanık oluyoruz.

  • Orange Is The New Black

Klasik Amerikan hapishane dizilerinden çok farklı bir dizi… Kadınlar koğuşunda yaşananları esprili bir dille konu alıyor ve oldukça komik bir dizi…

Orange Is The New Black
  • Black Mirror

Son yılların en çarpıcı bilim kurgu dizisi… Gerçekten vurucu bir senaryosu var. Kara Ayna anlamına gelen Black Mirror, insan hayatındaki negatif yönlere ayna tutuyor. Her bölümün kendine has bir senaryosu var ve insanı koltuğa adeta çiviliyor.

  • 13 Reasons Why

İzlerken güzel zaman geçirten bir okul ve gençlik dizisi… Konusu ne kadar intihar ve cinsel taciz gibi ciddi olayları konu alsa da, hiç sıkmadan ve kasmadan olayları güzel bir şekilde size aktarıyor. Konun akışı oldukça zekice kurgulanmış ve ilgi çekici…

  • Narcos

Son yılların en iyi biyografik dizilerinden birisi… Pablo Escobar’ın fırtınalı hayatını çok iyi şekilde izleyiciye aktarıyor. Kolombiya’daki uyuşturucu ticaretini, karteli ve olayları heyecanla izliyorsunuz.

Narcos
  • The Crown

Tarihsever dizi izleyicileri için etkileyici ve güzel bir alternatif dizi… İzlenmesi gereken dönem dizilerinden bir tanesi…

Netflix kanalındaki diziler ile ilgili daha ayrıntılı bir inceleme yazısı okumak isterseniz, en iyi netflix dizileri listesi isimli yazıya göz atabilirsiniz.

Blog İçerisinden Okunacak Diğer Dizi Yorum Yazıları

Eğer son yıllarda çok popüler olmaya başlayan Kore Dizileri ile ilgileniyorsanız. Size Kore Dizileri Hakkında Bilgi yazısını tavsiye ederim.

Genel olarak yabancı diziler ile ilgili bir tanıtım ve öneri yazısı okumak isterseniz, En İyi 10 Yabancı Dizi yazısını da okuyabilirsiniz.


Netflix Dizileri Tavsiye-Öneri Listesi 2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *