Tavsiye Edilen En İyi 10 Yabancı Dizi

Yabancı Dizi Tavsiyeleri

Yabancı diziler, çay ve kahve ile dost; ev hayatına renk katan şeyler gerçekten… Son yıllarda Türk TV kanallarındaki dizilerin uzunluğundan ve anlamsızlığından bunalanlara ilaç gibi geldi diyebiliriz. Ancak yabancı dizi izleyeceğimiz zaman, iyi seçmek de gerekiyor. Yoksa 3-5 bölüm izleyip yarım bırakıyoruz ve hevesimiz kursağımızda kalıyor. İşte size izlenmeye değer 10 kaliteli yabancı dizi.

En İyi 10 Yabancı Dizi

1. Hannibal

Hannibal son yıllarda ekrana gelen en güzel polisiye, cinayet dizilerinden birisi. Kuzuların sessizliğinden tanıdığımız Doktor Hannibal Lecter karakterinin bir yansımasını bu dizide izliyoruz. Ancak başroldeki aktör Mads Mikkelsen o kadar başarılı ki, aynı karakter size sıkıcı gelmiyor. Tabi senaristlerin her şeyi silbaştan kurgulamasının da etkisi büyük.

Hannibal Polisiye – Seri Katil Dizisi

Hannibal Dizisi

2. Breaking Bad

Breaking Bad en basit haliyle kötü yola düşen bir kimya öğretmenini anlatıyor. Aslına bakarsanız ben bu dizinin başrol karakteri olan Walter White ile Namussuz filmindeki Şener Şen arasında bir bağ kuruyorum. Gray Matter adlı şirketi beraber kurduğu arkadaşları zengin oluyor ve adam ortada kalıyor. Eşi Skyler White da zaten sinema dünyasının en nefret edilen karakterlerinden biri ve adamın başını yiyor. Etrafındakiler yüzünden kafayı kırıp uyuşturucu baronu olmaya karar veriyor adam.

Breaking Bad En Babasından Bir Kara Mizah Dizisi

Breaking Bad Dizisi

3. Person Of Interest

Bu dizi Lost dizisinden tanıdığımız Michael Emerson’u başrolde karşımıza çıkarıyor. Tom Cruise’un rol aldığı Azınlık Raporu filmindeki gibi, işlenecek suçları önceden tahmin eden bir çeşit sistem kuruluyor ve suçlu henüz suçu işlemeden yakalanıyor. Daha önce hiç işlenmemiş bir konu değil, ancak senaryonun işlenişi yine de enteresan.

Person Of Interest Bilim Kurgu Dizisi

Person Of Interest

4. Orange Is The New Black

Orange is the new black, en basit haliyle bir hapishane dizisi. Ancak alışık olduğumuz klasik Amerikan hapishanelerinin çok ötesinde bir yer burası. Esprili ve her biri nev-i şansına münhasır hanımların yaşadığı maceralara tanık oluyor ve bol bol gülümsüyoruz. Tam çıtır çekirdek bir dizi…

Orange Is The New Black Bir Komedi Dizisi

Orange is the new black

5. Stranger Things

Stranger Things, son dönemlerin en iyi yabancı dizilerinden bir tanesi diyebilirim. Bilim kurgu üzerine kurulmuş olan senaryo 80’li yıllarda geçiyor. Doğaüstü olayları konu alan senaryoda küçük çocuklar başrolde ve o kadar iyi iş çıkarıyorlar ki, hayran kalıyorsunuz. Oldukça ilginç bir dizi…

Stranger Things Bir Bilim Kurgu Dizisi

Stranger Things

6. True Detective

True Detective son yılların en iyi polisiye dizisi ve ilk sezonu ile fırtına gibi bir giriş yaptı. İkinci sezon biraz sendelemiş olsa da, devamı çekilecek ve düzeleceğine inanıyorum. Interstellar filminde de rol alan Matthew Mcconaughey, bu dizideki muhteşem oyunculuğu ile herkesin beğenisini kazandı.

True Detective Bir Polisiye Gerilim Dizisi

True Detective

7. Narcos

Narcos, iki DEA dedektifinin, ünlü uyuşturucu kaçakçısı, Pablo Escobar’ın peşine düşmesini konu alıyor. Dizideki tüm olaylar ve aksiyon, harika bir Latin Amerika ülkesi olan Kolombiya’da geçiyor.

Narcos Bir Polisiye – Suç Dizisi

Narcos

8. Dexter

Dexter listemizdeki ikinci seri katil dizisi. Ancak bu seferki sevimli bir seri katil. Sevimli seri katil mi olur yahu? demeyin. Bu seri katil topluma zararlı, ayrık otu misali kişileri ortadan kaldırıyor. İşlediği cinayetler insana garip bir mutluluk veriyor. Oh be bir pislik ortadan kalktı diyorsunuz.

Dexter Bir Gerilim – Seri Katil Dizisi

Dexter Dizisi

9. Prison Break

Prison Break yıllar öncesinin hapishaneden kaçış temalı dizisiydi. Şimdi ekranlara geri döndü. Diriliş isimli yeni sezonu ile tekrar gösterime giren Prison Break IMDB sinema sitesinden yüksek puanlar almaya devam ediyor. Tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri.

Prison Break Bir Polisiye – Suç Dizisi

Prison Break Dizisi

Band Of Brothers

Bir tane de klasiklerden örnek verelim. Bu dizi yayınlanalı 16 yıl oldu. Ancak o zamandan beri daha iyi bir savaş dizisi çekilmedi. Bana kalırsa son dönemdeki dizilerin hiç birisi Kardeşler Takımının eline su dökemez.


Kardeşler Takımı Bir Savaş Dizisi

En İyi 10 Yabancı Dizi
Kardeşler Takımı

En İyi Yabancı Diziler Listesi 2017

Evet en güzel ve en iyi yabancı diziler listesi yazımızın sonuna geldik. IMDB’den en yüksek puanları alan ve en çok seyredilen dizilerden örnekler verdik. Dizilerin kısa konu anlatımlarını da umarım faydalı bulursunuz. İyi seyirler dilerim.

Serhat Engul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *